O nás

Poctivost a tradiční hodnoty!

Společnost STROJCAR je rodinnou firmou. Jako rodinný podnik stavíme na vysoké míře poctivosti a tradičních hodnotách rodinné firmy. Uznáváme pocit odpovědnosti vůči těm, kteří podnik založili, i těm, kteří ho v budoucnu převezmou. Máme jen jednu planetu a zacházíme s ní šetrně, proto za zvýšení efektivity považujeme i snížení dopadů naší činnosti na přírodu, chceme našim dětem zanechat neporušené životní prostředí, ve kterém budou moci užívat výsledků lepší služby.

Projekt RayKiller je prvním krokem k vytvoření autonomní české firmy, vymanit se z pozice montovny s nízkou přidanou hodnotou a nepřiměřené závislosti na zakázkách od nadnárodních korporací.

Společnost STROJCAR vyrábí díly do dopravních letadel Airbus 380, A320, A400M, Boeing 787 Dreamliner, EMBRAER 170 a dalších. Dále navrhuje, vyrábí a montuje měrové a kontrolní měřidla a přípravky pro prototypy automobilů, včetně prototypů závodních automobilů Škoda Auto a VW Motosport, a to již více než 21 let. V roce 2008 jsme získali čestné ocenění Subodavatel roku - technologický přínos roku od agentury CzechInvest a asociace pro zahraniční investice AFI. Od roku 2020 vyrábíme v nejvyšším stupni kvality v souladu s mezinárodním standardem AS/EN 9100:2018.

Tým profesionálů

Libor Witassek

CEO STROJCAR | Ambasador České manažerské asociace

E-mail: witassek@strojcar.cz

Ing. Zdeněk Žatecký

Production


E-mail: zatecky@strojcar.cz

Ing. Tomáš Wilček

Design & Mechatronics


Email: wilcek@strojcar.cz

A jak to začalo? 

Více než 20 let vyrábíme velmi přesné díly z hliníku, titanu a inconelu pro globální letecké společnosti AIRBUS, BOEING, EMBRAER či AERO Vodochody AEROSPACE. V dubnu 2020 s příchodem pandemie se náš business propadl během pouhých pár dní téměř k nule, jakoby někdo vypnul tlačítko u stolní lampičky. Tyto letecké giganty zcela určitě někdo zadotuje z veřejných prostředků, někteří si navíc z nedostatku zakázek stahují výrobu do svých domovských zemí, ale my jsme malá česká rodinná firma s 30 zaměstnanci, která nemůže čekat na zázrak a nějaké dotace. Proto již 6 měsíců úspěšně bojujeme o nové zakázky v kosmickém průmyslu, ale také jsme se rozhodli, že zkusíme vyvíjet, vyrábět a prodávat své vlastní produkty. Rozhodně nechceme jít cestou levného plastu a výroby v číně, ale naopak použili jsme odolný eloxovaný hliník, s luxusním designem ve dvou barvách eloxu a precizní výrobou na superpřesných pětiosých obráběcích CNC centrech a českých 3D tiskárnách.